ANTALYA SATRANÇ HABERLERİ

  ANTALYA SATRANÇ HABERLERİ  

Yıllık Program

Turnuva Tüzükleri

FIDE Kuralları

ONLİNE TURNUVA KAYIT

Turnuva Sonuçları

Resimler

Videolar

Duyurular

ÖZGÜR SATRANÇ FORUM

PGN Arşivi

Makaleler

Swiss Programların Kullanım Kılavuzları>>

Satranç Programları

Kitaplar-Dergiler

Eski Haberler

UKD Sayfası

TSF Lisans Sayfası

ELO Sayfası

Elo hakkında sıkça sorulan sorular !!

Hakemlerimiz

İlçe Temsilcileri

Satranç Tarihimiz

 

Satranç Üzerine Bilgisizce bir söyleşi (Aziz Nesin)

64 Altın Öğüt

Türk Satranç yahoogroups

Antalya Satranç yahoogroups

Antalya Satranç Haberleri

ONLİNE SATRANÇ ADRESLERİ

Play Chess

ICC

Yahoo Chess

Chess Moon

Satranç Siteleri Dizini (Link Ekle)

 

 • SWİSS HAZIR TURNUVA PAKETLERİ;

  SWISS MANAGER UNICODE EŞLENDİRME PROGRAMI HAZIR TURNUVA PAKETLERİNE AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN ULAŞABİLİR, BİLGİSAYARINIZA İNDİREBİLİRSİNİZ.

  Swiss paketlerde; dosya adı, içerikteki Turnuva Adı, Hakem Bilgileri, Turnuva Yeri ve tarihleri gibi bilgileri değiştirerek kullanabilirsiniz. Eşitlik bozma kriterleri her paket için ayrı ayrı yapılmıştır.

 

 

 • Bu sayfada öncelikle swiss manager unicode hazır örnek turnuva paketleri yüklenmiştir. Turnuva yönergelerinde farklı eşitlik bozma sistemleri yazılabilir. Swiss-Manager (eski versiyon)veya SP98 turnuva programları için istek gelmesi halinde hazır paketler yüklenecektir.

   

 • Bilgisayarınıza indirdiğiniz turnuva dosyalarının adını, XXX ile işaretli bölümleri ve tarihleri yeniden düzenleyebilirsiniz. Ardından kullanım kılavuzlarda açıklandığı gibi sporcu girişlerinizi yapabilirsiniz. Eşlendirmeyi yapmadan önce üst menülerdeki Giriş bölümünden Sırala seçeneğini tıklayarak sporcuların başlangıç sıralamasını yapmayı unutmayınız.

 

 • Yayınladığımız paketlere ek olarak eklenmesini istediğiniz turnuva özelliklerini abidinunal@hotmail.com adresine yazmanız halinde sayfamıza eklenecektir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • FIDE ID NO !!

  Dünya Satranç FederasyonuDeğerli sporcular. Turnuvalara kayıt sırasında gerekli olan FIDE Id no hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Antalyalı sporcularımızdan ELO su olanlar veya daha ELO su çıkmadığı halde ELO ya dahil turnuvalara katılan sporcularımızın FIDE ID numarası FIDE nin sayfasında yayınlanmaktadır.

  Turnuvalara kayıt sırasında TC Kimlik no dışında FIDE Id bilgilerininde girilmesi turnuva dosyasının sağlıklı oluşturulması açısından çok önemlidir.

  FIDE ID numaranızı FIDE nin web sayfasında http://www.fide.com/ ekranda üst sağda bulunan Rating linkini tıklayarak öğrenebilirsiniz. http://ratings.fide.com/ açılan sayfada Türkçe karakter kullanmadan soyadınızı yazarak ELO veya FIDE ID no bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Açılan ekranda sol sütunda bulunan IDcode yi mutlaka kayıt sırasında kullanmak üzere not almayı unutmayınız.

   

 • SATRANÇ LİSANSI ÇIKARMAK ARTIK ÇOK KOLAY !!

  kampanyaSatranç Lisansı çıkarmak artık çok kolay. Yeni lisans çıkarmak için http://kampanya.tsf.org.tr adresini inceleyiniz.

  Türkiye Satranç Federasyonu Lisans Kampanyası sayfasında yapılan duyuruda artık çıkardığınız her lisans için PUAN alabileceksiniz.

  http://kampanya.tsf.org.tr/ adresine üye olarak yine sayfa üzerinden YENİ LİSANS çıkarabilirsiniz.

  Yine sayfa üzerinden arkadaşınıza Yeni Lisans çıkarabilir veya kendinizin lisans vizesini kredi kartınızla yapabilirsiniz.

  Sporcular, İl Temsilcileri veya Kulüpler;  Kampanya Sayfasına üye olarak toplayacağınız puanlarla Gümüş Turnuva Saati, Satranç Akademisi Yayınları, Temel Eğitim Kitabı, Satranç Saati, Satranç Eğitim Panosu, Profesyonel Turnuva Takımı, TSF Yayınlarından istediklerinizi alabilirsiniz.

  Kaynak: http://kampanya.tsf.org.tr/   Üyeler ÜYE ALANI bölümünden Yeni Lisans çıkarma veya lisans vize işlemini yapabilirler.

 

Antalya da düzenlenen turnuvalar hakkındaki görüşlerinizi Antalya Satranç e-posta grubuna üye olarak yazabilirsiniz. e-posta grubuna üye değilseniz antalyasatranc-subscribe@yahoogroups.com adresine mail göndererek üye olabilirsiniz.

(C) Copyright Abidin ÜNAL-Antalya 2000, Bu sitede yayınlanan haber, resim vb. dokümanlar site adresi kaynak gösterilerek (Copy-left) kullanılabilir. Web Sayfamız hakkında önerilerinizi, haber ve yorumlarınızı Abidin Ünal e-posta adresine bildirebilirsiniz.

  Click for Antalya, Turkey Forecast

Dünya Satranç Federasyonu

Dünya Satranç Federasyonu

Türkiye Satranç Federasyonu

Türkiye Satranç Federasyonu

Antalya GSİM

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Antalya Satranç İl Temsilciliği

Analiz Satranc

Satranç life

Satranç Okulu

 

EZBER BOZAN

KUZEN KUZEN

SaTrAnÇ MaRkEt

Chess World

Yapı Kredi S.K.

İSD 1943

İzmir Satranç M.

Ege Satranç Merkezi

Düşün Satranç M.

Agresif Satranç

Fahri Karabay

Schachclub Lebach

ODTÜ

Samsun Satranç

Bilim ve Teknik

Uludağ Satranç

Kumluca Satranç

Burdur Satranç

Isparta Satranç

İL Sayfaları

BLOG SAYFALAR

Antalya Satranç

Bodrum Satranç

Muğla Satranç

Malkara Satranç

Siirt Satranç

Deniz Gençlik SK

Antalya Sağlık Spor

Finike Satranç