ANTALYA SATRANÇ HABERLERİ

  ANTALYA SATRANÇ HABERLERİ  

Yıllık Program

Turnuva Tüzükleri

FIDE Kuralları

ONLİNE TURNUVA KAYIT

Turnuva Sonuçları

Resimler

Videolar

Duyurular

ÖZGÜR SATRANÇ FORUM

PGN Arşivi

Makaleler

Swiss Hazır Turnuva Paketleri>>

Swiss Programların Kullanım Kılavuzları>>

Satranç Programları

Kitaplar-Dergiler

Eski Haberler

UKD Sayfası

TSF Lisans Sayfası

ELO Sayfası

Elo hakkında sıkça sorulan sorular !!

Hakemlerimiz

İlçe Temsilcileri

Satranç Tarihimiz

 

Satranç Üzerine Bilgisizce bir söyleşi (Aziz Nesin)

64 Altın Öğüt

Türk Satranç yahoogroups

Antalya Satranç yahoogroups

Antalya Satranç Haberleri

ONLİNE SATRANÇ ADRESLERİ

Play Chess

ICC

Yahoo Chess

Chess Moon

Satranç Siteleri Dizini (Link Ekle)

 

 • AŞAĞIDA SWİSS EŞLENDİRME PROGRAMLARININ KULLANIM KILAVUZLARI YAYINLANMIŞTIR;

  SWISS MANAGER UNICODE EŞLENDİRME PROGRAMI KULLANIM KILAVUZLARI

  AŞAĞIDAKİ KULLANIM KILAVUZLARININ ÜZERİNİ MOUSE İLE SAĞ TIKLAYARAK BAĞLANTIYI FARKLI KAYDET SEÇENEĞİ İLE PDF DOSYAYI BİLGİSAYARINIZA İNDİREBİLİRSİNİZ.

 

 

 • Bir excel nat formatında başvuru dosyasından birden fazla swiss dosyaya veri aktarmak; Birden fazla kategoriyi tek bir excel dosyası üzerinde toparlamak pek çok açıdan işlerimizi pratikleştirir. Özellikle toplam katılımcı sayısının sınırlı olduğu turnuvalarda kayıtları takip etmek daha kolay olabilmektedir. Ancak daha sonra bu excel listesini kategorilere göre tek tek ayırmak ve her birini ayrı ayrı swiss dosyaya yüklememiz gerekir ki zaman kaybına yol açar.
 • Tek bir excel dosyasındaki başvuruların (Dosya NAT Formatında ve eksiksiz olmalıdır) birden fazla swiss dosyaya kategorilerine göre yüklemek için PDF formatında yayınladığımız kullanım kılavuzu işlerinizi kolaylaştıracaktır. Kullanım Kılavuzunu indirmek için tıklayın>>

 

 

 • Swiss Manager Unicode Türkçe version. (Turnuva dosyasındaki sporcuların UKD-ELO ve K-Faktör güncellemesinin program üzerinden yapılması için kullanım kılavuzu (10.11.2011-630 KB) PDF Dosya>> DİKKAT!! Swiss dosyadaki sporcuların UKD güncellemesinde swiss dosyaya sporcu girişi eğer UKD NAT dosyasından veya excelden aktarma ile değil manuel yapılmışsa güncelleme başarısız olacaktır. Sporcu bilgilerinde kaynak bölümü bu durumda (manuel girişte) boş olacağı için UKD güncellemesi yapılamayacaktır. Sporcu girişi aşağıdaki yöntemlerle yapılması halinde... Bakınız JPEG resim>> ... KAYNAK bölümü aktarılan bilginin yerine göre (ADD veya FIDE ) dolu görülecektir ve UKD güncellemesi sorunsuz yapılacaktır. Bu nedenle manuel giriş yapılmaması veya yapılmışsa boş olan Kaynak bölümüne UKD NAT dosyasının tanıtılacağı kaynak noktası (örneğin ADD1) yazılması gereklidir.

 

 • Swiss Manager Unicode TÜRKÇE version. (Bireysel turnuva başvuruların Excelden (NAT Formatında) Swiss Managere aktarılması kılavuzu (25.10.2011-920 KB) PDF Dosya>>

 

 • Swiss Manager Unicode Türkçe version (Takım turnuva başvurularının Excelden (NAT FORMATINDA) Swiss Managere aktarılması kılavuzu (29.10.2011-684 KB) PDF Dosya>>

 

 • Swiss Manager Unicode Türkçe version (UKD NAT dosyası aktarılması ve sporcu girişi) Kullanım Kılavuzu (01.11.2011-1,16 MB) PDF Dosya>>

 

 

SWISS MANAGER EŞLENDİRME PROGRAMI

 

 • Swiss Manager Eşlendirme Programı - Swiss-Manager for Windows 98 / ME / NT / 2000 / XP / VISTA (Son güncellenme tarihi: 27.10.2009, Build 7.0.0.1072, Filesize 1.632.280(Tam sürüm kullanmak için satın almanız gerekmektedir. Bilgi için Satranç İl Temsilciliği ile iletişim kurmalısınız)   İndirmek için tıklayın>>

 

SWISS PERFECT 2.4

 

 • Swiss Perfect 2.4 Turnuva Eşlendirme Programı (Türkiye de ilk kullanılan eşlendirme programı. DOS altında çalışması nedeniyle bazı işletim sistemlerinde verimli çalışmayabilir. Dos komutlarını bilmeyenler için kullanımı kolay değildir.) İndirmek için tıklayın...>>>

 

SP 98 EŞLENDİRME PROGRAMI

 

 • SP98 Turnuva Eşlendirme Programı (Turnuvalarda SP2.4 'ün ardından kullanılmaya başlayan ve  en çok kullanılan eşlendirme programı. ve Şifresi  ile birlikte) İndirmek için tıklayın>>

 

 

 • FIDE ID NO !!

  Dünya Satranç FederasyonuDeğerli sporcular. Turnuvalara kayıt sırasında gerekli olan FIDE Id no hakkında kısa bir bilgi vermek istiyorum. Antalyalı sporcularımızdan ELO su olanlar veya daha ELO su çıkmadığı halde ELO ya dahil turnuvalara katılan sporcularımızın FIDE ID numarası FIDE nin sayfasında yayınlanmaktadır.

  Turnuvalara kayıt sırasında TC Kimlik no dışında FIDE Id bilgilerininde girilmesi turnuva dosyasının sağlıklı oluşturulması açısından çok önemlidir.

  FIDE ID numaranızı FIDE nin web sayfasında http://www.fide.com/ ekranda üst sağda bulunan Rating linkini tıklayarak öğrenebilirsiniz. http://ratings.fide.com/ açılan sayfada Türkçe karakter kullanmadan soyadınızı yazarak ELO veya FIDE ID no bilgilerine ulaşabilirsiniz.

  Açılan ekranda sol sütunda bulunan IDcode yi mutlaka kayıt sırasında kullanmak üzere not almayı unutmayınız.

   

 • SATRANÇ LİSANSI ÇIKARMAK ARTIK ÇOK KOLAY !!

  kampanyaSatranç Lisansı çıkarmak artık çok kolay. Yeni lisans çıkarmak için http://kampanya.tsf.org.tr adresini inceleyiniz.

  Türkiye Satranç Federasyonu Lisans Kampanyası sayfasında yapılan duyuruda artık çıkardığınız her lisans için PUAN alabileceksiniz.

  http://kampanya.tsf.org.tr/ adresine üye olarak yine sayfa üzerinden YENİ LİSANS çıkarabilirsiniz.

  Yine sayfa üzerinden arkadaşınıza Yeni Lisans çıkarabilir veya kendinizin lisans vizesini kredi kartınızla yapabilirsiniz.

  Sporcular, İl Temsilcileri veya Kulüpler;  Kampanya Sayfasına üye olarak toplayacağınız puanlarla Gümüş Turnuva Saati, Satranç Akademisi Yayınları, Temel Eğitim Kitabı, Satranç Saati, Satranç Eğitim Panosu, Profesyonel Turnuva Takımı, TSF Yayınlarından istediklerinizi alabilirsiniz.

  Kaynak: http://kampanya.tsf.org.tr/   Üyeler ÜYE ALANI bölümünden Yeni Lisans çıkarma veya lisans vize işlemini yapabilirler.

 

Antalya da düzenlenen turnuvalar hakkındaki görüşlerinizi Antalya Satranç e-posta grubuna üye olarak yazabilirsiniz. e-posta grubuna üye değilseniz antalyasatranc-subscribe@yahoogroups.com adresine mail göndererek üye olabilirsiniz.

(C) Copyright Abidin ÜNAL-Antalya 2000, Bu sitede yayınlanan haber, resim vb. dokümanlar site adresi kaynak gösterilerek (Copy-left) kullanılabilir. Web Sayfamız hakkında önerilerinizi, haber ve yorumlarınızı Abidin Ünal e-posta adresine bildirebilirsiniz.

  Click for Antalya, Turkey Forecast

Dünya Satranç Federasyonu

Dünya Satranç Federasyonu

Türkiye Satranç Federasyonu

Türkiye Satranç Federasyonu

Antalya GSİM

Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü

Antalya Satranç İl Temsilciliği

Analiz Satranc

Satranç life

Satranç Okulu

 

EZBER BOZAN

KUZEN KUZEN

SaTrAnÇ MaRkEt

Chess World

Yapı Kredi S.K.

İSD 1943

İzmir Satranç M.

Ege Satranç Merkezi

Düşün Satranç M.

Agresif Satranç

Fahri Karabay

Schachclub Lebach

ODTÜ

Samsun Satranç

Bilim ve Teknik

Uludağ Satranç

Kumluca Satranç

Burdur Satranç

Isparta Satranç

İL Sayfaları

BLOG SAYFALAR

Antalya Satranç

Bodrum Satranç

Muğla Satranç

Malkara Satranç

Siirt Satranç

Deniz Gençlik SK

Antalya Sağlık Spor

Finike Satranç